Gadowski: Sędziowie to święte krowy III RP

gadowski.png

Witold Gadowski o polskim sądownictwie i sędziowskich „autorytetach”.

„Dlaczego mówię o buncie ośmiorniczek? Oto, święte krowy III RP, czyli sędziowie, którzy suchą stopą przeszli suchą stopą z PRL-u do III RP, nie przeszli żadnej lustracji a ich autorytetami są profesorowi typu towarzysz Rzepliński czy prof. Zoll” – mówi Witold Gadowski w swoim Komentarzu Tygodnia na portalu YouTube.

„Nie rozumiem ewolucji umysłowej prof. Zolla. Kiedyś człowiek całkiem sensowny i rozsądny, dzisiaj mówi całkowicie TVN-em i „Gazetą Wyborczą”. Naciśnięte ego zawsze piszczy. Nie ma człowieka odpornego na tego typu zdarzenia” – twierdzi Gadowski.

Gadowski porównuje sytuację polskiego sądownictwa do tej z jaką mieliśmy do czynienia w komunistycznej Rumunii.

„Nigdy nie zweryfikowani porządnie, klany rodzinne. Jakość polskiego sądownictwa jest taka jak w Rumunii, ale tej za czasów Caucescu i post-Caucescu. Na swoim ostatnim konwentyklu powiedzieli wprost, że są szczególnymi obywatelami. Należałoby zapytać nieboszczyka Orwella co sądzi o szczególności różnych obywateli” – powiedział.

Dziennikarz twierdzi również, że młode pokolenie sędziów nie identyfikuje się ze starszymi.

„Sądzę, że większość tych młodych sędziów nie identyfikuje się z tymi gremiami kierowniczymi. Ale wygląda na to, że kasta sędziów chce się wyrwać kompletnie spod kontroli. Monteskiuszowski trójpodział władzy już władzy sądowniczej nie obejmuje. Władza sądownicza nie pochodząca z wyboru demokratycznego ustawiła się ponad władzą parlamentarną i wykonawczą” – powiedział.

Gadowski przypomina również zachowanie członków Obozu Narodowo-Radykalnego podczas pogrzebu Danuty Siedzikówny „Inki”.

„Właśnie Platforma wystąpiła oto, by zdelegalizować ONR, bo podczas pogrzebu 'Inki’ zachowali się jak trzeba wobec pana 'kucyka’ koderasty” – powiedział.

Odniósł się też do sprawy kredytów frankowych i deklaracji Donalda Tuska.

„Chciałbym przypomnieć opozycji, że w 2009 roku Donald Tusk złożył publiczną obietnicę, że w 2011 roku Polska znajdzie się w strefie euro. W tym samym czasie prezes szwajcarskiego banku centralnego stwierdził, że parytet franka szwajcarskiego do euro zawsze będzie stały. Okazuje się, że ci którzy brali w 2009 roku kredyt we frankach wcale nie byli nierozsądni, tylko opierali swoje kalkulacje na takich deklaracjach jak ta Tuska. Wtedy frank był dużo tańszy niż teraz. Ale Donalda Tuska nie ma już w Polsce, a jego deklaracje uleciały wraz z procentami poparcia dla Platformy Obywatelskiej” – powiedział.

fot. youtube

źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/gadowski-sedziowie-to-swiete-krowy-iii-rp,17949388212#ixzz4JfKNCCCy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj