Patryk Jaki:Szanse Tuska na reelekcję? „On bardziej był związany z Niemcami”

tuk6.jpg

Czy Donald Tusk ma jakiekolwiek szanse na reelekcję na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej? Według wiceministra sprawiedliwości w dużej mierze będzie to zależało od ewentualnego poparcia lub jego braku ze strony Niemiec.

Wiceminister Patryk Jaki w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie TVP Info pytany o to, jakie zarzuty mogą być postawione Donaldowi Tuskowi przyznaje, że nie można tego jeszcze w tej chwili przesądzać.

 Odnosząc się do szans Tusk na reelekcję wiceminister Patryk Jaki zwraca uwagę, że kluczowe będzie tu poparcie lub jego brak, udzielone Tuskowi przez Niemieckie władze.

– To jest naturalna rzecz że kandydat na stanowisko polityczne może mieć poparcie, może go nie mieć. Dodatkowo pamiętajmy, przecież Donald Tusk tak naprawdę, ale to jest moje z kolei osobiste wrażenie bardziej był związany z Niemcami, to przecież nie ukrywajmy Angela Merkel podjęła de facto decyzję, że on znajdzie się na tym stanowisku – mówił wiceminister sprawiedliwości na antenie TVP Info.

Michał Rachoń zwrócił uwagę, że ewentualne poparcie Polski wobec byłego premiera i polskiego polityka, jakim jest Donald Tusk byłoby w tym przypadku istotnym argumentem za, albo przeciwko jego kandydaturze.

– To trzeba byłoby spokojnie dokonać bilansu tego, jaką politykę prowadził w Polsce, jaką prowadził międzynarodową. Czy przypadkiem nie było tak, że zawsze prowadził taką politykę, jaką chciały Niemcy – zwrócił uwagę wiceminister Patryk Jaki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj