Bednarz: Dla kogo naprawdę Nowa Hala Stulecia?

w32.jpg

Prezydent Rafał Dutkiewicz ostatnio rzucił pomysł, aby wybudować nową halę widowiskowo-sportową za „tylko” 150 mln zł. Aby mieć całkowity ogląd na ten pomysł, trzeba się zastanowić, kto na tym zyska.

Czy pamiętają Państwo Inter-System S.A.? Trochę faktów w celu przypomnienia. Otóż wspomniana firma jest największym beneficjentem magistrackich zleceń inwestycyjnych. Kończyła budowę Narodowego Forum Muzyki (początkowe koszty  ze 308 mln urosły do ponad 500 mln zł). Wybudowała Afrykarium za prawie 300 mln. Zrealizowała Centrum Historii „Zajezdnia”. Wygrała przetarg na remont Stadionu Olimpijskiego, który zostanie oddany  do użytku w 2017r.,  za kwotę wyższą o prawie o 40 mln zł od innego oferenta.

Rozmach inwestycyjny z powodu ogromnego deficytu za 2016r (może sięgnąć 400 mln zł) musi trochę przystopować. Jest to duże zagrożenie dla obecnych władz (mam nadzieję, że Regionalna Izba Obrachunkowa zacznie w końcu inaczej patrzeć na potrzeby pożyczkowe Ratusza), ale nie dla naszego  lokalnego przedsiębiorcy. A w takim razie pojawia się pytanie: dla kogo Nowa Hala Stulecia?

autor: Waldemar Bednarz 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj