Już wkrótce opinia w sprawie podpisu „Bolka”. Ostry komentarz Sławomira Cenckiewicza

walesa6.jpg

W tym tygodniu grafolodzy powinni opublikować wyniki analizy dotyczącej dokumentów z teczki tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”. „Z grafologami ws. Wałęsy będzie moim zdaniem tak: ze względu na niewielki materiał porównawczy, jakim dysponował specjalista nie da się…” – skomentował na Twitterze historyk Sławomir Cenckiewicz.
 
W połowie lutego 2016 roku prokuratorzy IPN przeszukali dom Marii Kiszczak, wdowy po szefie komunistycznej bezpieki Czesławie Kiszczaku. Znaleziono tam sześć pakietów dokumentów, w tym dwie teczki – personalną i pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”. Wśród nich było odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Widnieje na nim podpis: Lech Wałęsa „Bolek”. Według opinii eksperta archiwisty z Instytutu Pamięci Narodowej, dokumenty są autentyczne. Jednak aby rozwiać wszelkie wątpliwości, poddano je dodatkowym ekspertyzom, m.in. z dziedziny pisma porównawczego.
 
Pod koniec października do sprawy dokumentów wrócił szef Instytutu Pamięci Narodowej (IPN).

Ta sprawa jest w tym momencie w rękach biegłych, poza IPN. Oni deklarowali, że w okolicach 15 listopada poznamy efekty ich pracy i wtedy myślę, że będzie okazja, żeby wrócić do dyskusji

 – powiedział wówczas dr Jarosław Szarek w RMF FM.
 
Do sprawy na Twitterze odniósł się historyk Sławomir Cenckiewicz.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj