A. Jawor: 11 listopada, czyli co się wydarzy w Warszawie

marsz niepoldeglosci 2016.jpg


Zbliża się jedno z najważniejszych, a jednocześnie najpiękniejszych polskich świąt. Nadchodzi 11 listopada i Święto Niepodległości. Tradycyjnie już ulicami Warszawy przejdzie wspaniały Marsz Niepodległości, organizowany przez polskie stronnictwa patriotyczne. O ile z ich strony można spodziewać się spokojnego przebiegu marszu, to nie można być pewnym na jakie pomysły wpadną uczestnicy marszu organizowanego przez KOD.

Istnieje wiele powodów, które pozwalają myśleć w ten sposób. Marsz KODu jest anty (przeciw). Tylko przeciwko czemu? Niepodległości? Wolności? Demokracji? Mając na uwadze całą działalność tego komicznego stowarzyszenia najbardziej pasuje ta 3 opcja. Zrobić coś przeciwko legalnie wybranej władzy, a z prawdziwych patriotów zrobić agresorów i faszystów. Nawet władze Warszawy sprzyjają prowokacjom np. poprzez pozostawianie luźnych kostek brukowych wzdłuż drogi marszu.

Trasy marszów są co prawda inne oraz zaczynają się o innej porze, jednak ludzie biorący w nich udział z pewnością będą się mijać na ulicach Warszawy, będąc w mniejszych lub większych grupkach. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że służby dopełnią wszystkich starań, aby uniknąć prowokacji szkodników i pozwolą prawdziwym patriotom cieszyć się tym świętem!

Osoby, których nazywam patriotami nie mają zwykle powiązań z partią rządzącą. Co prawda mainstreamowe media próbują wcisnąć taki kit Polakom, ale to nie o tym chciałem pisać. Przykre jest to, co dzieje się obecnie w Polsce, a mianowicie podział społeczeństwa. Jeśli ktoś jest konserwatystą, nazywamy go moherem, pisiorem itd. Osoby po przeciwnej stronie, od razu są lewakami. Oczywiście, jestem przeciwko wszelkim przejawom lewactwa, jednak taką prostą linię podziału uważam za przykrą i krzywdzącą dla sporej części społeczeństwa.

Reasumując. Chwała Wielkiej Polsce! Cieszmy się Niepodległością, pozwólmy cieszyć się nią podczas Marszu oraz dążmy do pełnej suwerenności od Unii Europejskiej! Mam nadzieję, że jutro obejdzie się bez rozlewu krwi. Jako ciekawostka przypomnę, że na czele Marszu Niepodległości pojedzie husaria.

ja

autor: Aleksander Jawor 

Student Politechniki Wrocławskiej, obecnie na wymianie na uczelni FH Joanneum w Graz, angażujący się w akcje społeczne w Jeleniej Górze i Wrocławiu, szczególnie te przypominające o historii Polski. Ponadto sportowiec – kolarstwo jest jego pasją. Autor bloga www.alekjawor.blogspot.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ