Wałęsa: Jestem ich w stanie rozwalić w ciągu 10 dni

Wałęsa2.jpg
Tu muszą być pomysły i ludzie. Ja jestem w stanie ich rozwalić w ciągu 10 dni, ale jakie będą koszty? To nie jest czas ulicy, to jest czas na mądre działania – tak właśnie prorokował dziś na spotkaniu organizowanym przez KOD w Opolu Lech Wałęsa. Był prezydent podobno tryskał pomysłami.
 

„Z Wałęsą po kraju” ciąg dalszy. Tym razem byłego prezydenta wywiało do Opola, gdzie wziął udział w kolejnym organizowanym przez KOD spotkaniu. I jak to Wałęsa – opowiadał niestworzone historie i był fontanną absurdalnych pomysłów, jak choćby ten, by stworzyć teraz małą konstytucję. Ale jednak motywem przewodnim było knowanie, jak tu ten PiS pokonać.

– Tu muszą być pomysły i ludzie. Ja jestem w stanie ich rozwalić w ciągu 10 dni, ale jakie będą koszty? To nie jest czas ulicy, to jest czas na mądre działania – powiedział Wałęsa i tu się różni np. z Jerzym Stępniem, byłym prezesem TK, który mocno stawiał na ulicę.

Kto zna historie opowiadane przez Wałęsę na spotkaniach KOD-u, tego pewnie nie zdziwiła wypowiedź o braciach Kaczyńskich. – Kaczyńscy walczyli już o pierś matki, oni byli urodzeni do walki. Byli dobrzy w wykonywaniu poleceń, wypełnianiu zadań, które im się zleciło, ale jako rządzący samodzielnie – byli niebezpieczni – mówił były prezydent.

 

Obecni na spotkaniu w Opolu poznali też pewne sekrety Wałęsy. – Mam 74 lata, zarabiam koło 5 tysięcy, Danka jeszcze niczego sobie, to myślałem, że na emeryturze zostaną mi tylko rybki i grzybki. Nie wiedziałem, że będę musiał się jeszcze zaangażować. Ale trzeba coś zrobić, żeby zmusić rządzących albo do przestrzegania prawa i słuchania ludzi albo pomóc się im katapultować – stwierdził Wałęsa.

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

19 KOMENTARZE

 1. Jakim trzeba byc człowiekiem żeby namawiac polakow przeciwko sobie,o co chodzi Bolkowi .Przynosi nam wstyd.Dziwie sie polakom ze jeszcze słuchają tych bredni.

  • Oni wszyscy są siebie warci , Wałęsa nie ma nic przeciw temu żeby kilkuset Polaków , zginęło aby oni mogli wrócić do władzy,Petru już się cieszy na samą myśl , że być może mega samy czy hipermarkety zbojkotują niedzielę​ i zmuszą swoich pracowników do pracy w niedzielę ,w jakim kraju my żyjemy , gdzie można nie respektować prawa ustanowionego przez najwyższą władzę ustawodawczą ,biedny ten kraj w którym każdy zdrajca może stanowić prawo

 2. A kto go słucha? – ludzie mają ubaw po kokardę. Trzeba pozwolić mu się błaźnić. Czasem miło jest popatrzeć na takiego i pokazywać dzieciom:- oto przykład zidiociałego faceta na starość.

 3. Ludzie Uważajcie na tego człowieka on na rozkaz i na z góry przygotowany plan wyprowadził w grudniu 1970r na ulicę Gdańska stoczniowców. Wszyscy przecież wiemy że skończyło się to okropną masakrą. Na ulicach Gdańska zginęło wielu niewinnych stoczniowców. A na wybrzeżu ponad pięćdziesięciu robotników

 4. jesteście żałośni , Prezydent Lech Wałęsa rozwalił komunę w Polsce i przyczynił się do oswobodzenia wschodniej Europy. Nagroda Nobla jest bardzo zasłużona dla byłego prezydenta . Pomógł też w tym Papierz Wojtyła i wielu patriotów , sam by nie wiele zdziałał. Kaczyńskie nawet nie byli internowani to tchórze , Ludzie korzystajcie z swoich własnych umysłów , nie słuchajcie głupiego maciera czy kaczych pomiotów

  • Jaką komune obalił. Chlopie nie osmieszaj się. Komunisci dalej pociągają za sznurki.
   Banki czyje Uczelnie czyje. Sądy czyje.
   CZERWONYCH. KOMUNISTÓW..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ