Most Wschodni imienia Piastów? Wniosek Macieja Pietruńko z Forum Młodych PiS Wrocław

d.jpg

30 listopada 2016 r. wiceprzewodniczący Forum Młodych PiS Wrocław Maciej Pietruńko złożył w Urzędzie Miasta we Wrocławiu wniosek do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w sprawie nadania Mostowi Wschodniemu imienia Mosty Piastowskie.

„Most Wschodni ma połączyć Wielką Wyspę z ul. Krakowską. Jest to inwestycja, na którą Wrocław czeka od lat. Tak ważny most zasługuje na szczególną nazwę” Mówi M. Pietruńko.

Most Wschodni wciąż czeka na budowę i nie wiemy kiedy władzę Wrocławia zrealizują tak ważną inwestycje. Mimo to składane są już wnioski dotyczące jego nazwy. Jak tłumaczy Pietruńko „Mosty Piastowskie odwołują się bezpośrednio do historii Polski i Wrocławia. Wiele nazw mostów jest związanych z piękną i bogatą historią Polski np. Most Grunwaldzki czy Mosty Jagiellońskie. ”

W sprawie nadania imienia przyszłemu Mostowi Wschodniemu w ostatnim czasie Stowarzyszenie „Nowy Wrocław” razem z poparciem działaczy Nowoczesnej złożyli wniosek. Wnioskodawcy chcą by Most Wschodni nosił imię Władysława Bartoszewskiego.  „Jest to niewątpliwie postać, która wywołuje kontrowersje wśród wielu Polaków jak i samych mieszkańców Wrocławia. Władysław Bartoszewski nie był związany z Wrocławiem.” Tłumaczy Pietruńko i dodaje, że „W zeszłym roku Komisja Kultury Rady Miejskiej odrzuciła propozycje by jedna z ulic we Wrocławiu nosiła imię W. Bartoszewskiego.” Pietruńko negatywnie ocenia wniosek złożony przez Stowarzyszenie „Nowy Wrocław” i działaczy Nowoczesnej „Widzę tu tylko chęć prowokacji i podzielenia społeczeństwa (…) a sam Most Wschodni ma im posłużyć tylko do celów politycznych. Nazwa mostu nie powinna wywoływać kontrowersji ani awantury politycznej. Most powinien łączyć a nie dzielić ! ”.

W Urzędzie Miasta mamy zatem dwa wnioski dotyczące nadania nazwy dla Mostu Wschodniego. Nie wiemy jednak kiedy Rada Miejska Wrocławia zajmie się tą sprawą, gdyż nadal czekamy na budowę mostu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ