Gwiazda: Wałęsa modelował III RP przy kielichu z Kiszczakiem

Gwiazda.jpg
 

„Bezpieka zachowała przywileje emerytalne dzięki Lechowi Wałęsie” – mówił na antenie Radia Wnet Andrzej Gwiazda.

Były opozycjonista komentując marsz organizowany przez KOD 13 grudnia, w którym udział wezmą byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, przyznał: „25 lat polityki przebaczania, polityki porozumienia, w tej chwili zostało zakwestionowane z ich strony. Oni nam nie przebaczyli, oni są naszymi wrogami”. Na sugestię, że byli esbecy bronią swoich emerytur, odpowiedział: „Na jakiej podstawie uważają, że nadal mamy im płacić żołd?”. 

W kontekście obniżenia emerytur dla osób działających przeciwko Solidarności przypomniał: „Uzasadnień tutaj ich strona nie ma żadnych. Stan Wojenny był wprowadzony łamiąc ichnie, komunistyczne prawo. I teraz oni nadal domagają się, żeby im wypłacać premie za złamanie prawa. Kiedy przy okrągłym stole zawarto umowę, to zawarto umowę z przestępcami. (…) W tej chwili ich powoływanie się na prawo i demokrację, brzmi i wygląda absurdalnie”. 

Gwiazda wspomniał także słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który kiedyś powiedział: „Sędziowie żyją z wyroków, a prokuratorzy z umarzania praw”. W perspektywie tego zdania, Gwiazda, powiedział: „To co się zdarzyło w Gdańsku jest realizacją wytycznych Lecha Wałęsy, który modelował III RP przy kielichu z Kiszczakiem. To jemu zawdzięcza bezpieka zachowanie emerytur”. 

Były działacz antykomunistyczny podkreślił również, że obrady przy Okrągłym Stole nie były prowadzone z „Solidarnością”:”III RP była tworem paranoicznym. Była założona przez bezpiekę i jej współpracowników. Przy Okrągłym Stole było wprawdzie czterech na stu członków komisji krajowe, ale w „Solidarności” członek komisji krajowej po rozwiązaniu zebrania, był normalnym członkiem i nie miał prawa podejmować żadnych decyzji” – tłumaczył.

źródło: stefczyk.info

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ