Pietrzak: Kopacz, Petru i Schetyna się nie zmienią. Są tak zapętleni w nienawiści, że to odbiera im możliwość jakiegokolwiek rozumowania 5 2

Pietrzak.jpg
– Problem polega na tym, że oni nie knują nad niczym dobrym dla Polski, oni knują wyłącznie nad tym, jak uchronić swoje złodziejstwa sprzed ostatnich ośmiu lat, swoje 140 afer, jak ochronić swoją przeszłość, jak ukryć, jak zamazać, jak ochronić się przed wymiarem sprawiedliwości, przed ujawnieniem wszystkich świństw, jakie są za ich plecami – mówił w Telewizji Republika Jan Pietrzak.
 

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie „Republika na Żywo” był Jan Pietrzak.

Wczoraj, podczas konferencji prasowej, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wyciągnął rękę do zgody do opozycji. – Propozycje umocnienia opozycji oraz jej instytucjonalizacji są nadal aktualne. Jesteśmy gotowi podjąć działania i wspólnie z przeciwnikami politycznymi dojść do porozumienia ws. stworzenia systemu podobnego do europejskich standardów – mówił.

Platforma Obywatelska i .Nowoczesna nie skorzystały jednak z okazji do pojednania. – Oni już się nie zmienią. Pani Kopacz, pan Petru i pan Schetyna – oni się nie zmienią, nie ma takiej możliwości. Widać, że są tak zapętleni na tej nienawiści, tak zakręceni swoją wściekłością, że to odbiera im możliwość jakiegokolwiek rozumowania – mówił Jan Pietrzak. – Myślałem, że skorzystają z tego pojednawczego tonu pana Kaczyńskiego, że skorzystają, że są święta, mają dobry argument, że jest tradycją polską siedzieć przy stole wigilijnym z różnymi ludźmi, przecież w rodzinach są różne poglądy. Jednym słowem mają dobry punkt, żeby wycofać się z tego szaleństwa, z tej okupacji Sejmu. To są ludzie, którzy wiedzą, że przegrali cała swoją szansę i całe życie w związku z tym, bo temu życiu politycznemu pewnie wiele lat. Widzą, że przegrali, poszli w ślepą uliczkę, do niczego to nie prowadzi – dodał.

 

Zdaniem Jana Pietrzaka opozycja „nie ma Polakom nic do zaproponowania”. – Oni proponują wyłącznie opór, wyłącznie przeszkadzanie, wyłącznie sianie nienawiści. Ich program jest absolutnie destrukcyjny dla wszystkich, nawet dla tych, którzy ich popierają. Tutaj wyraźnie widziałem tę konferencję, pan Kaczyński faktycznie wyciągnął rękę do zgody, a to towarzystwo tego nie docenia – mówił.

– Problem polega na tym, że oni nie knują nad niczym dobrym dla Polski, oni knują wyłącznie nad tym, jak uchronić swoje złodziejstwa sprzed ostatnich ośmiu lat, swoje 140 afer, jak ochronić swoją przeszłość, jak ukryć, jak zamazać, jak ochronić się przed wymiarem sprawiedliwości, przed ujawnieniem wszystkich świństw, jakie są za ich plecami – skwitował. 

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ