Wałęsa apeluje w zagranicznej prasie: Wyrzućcie Polskę z Unii Europejskiej! „Zabranie prawa głosu to za mało!”

walesa6.jpg

Na łamach najnowszego magazynu „Politico” odnotowujemy tekst, którego tytuł daje już dużo do myślenia polskim czytelnikom…

Wyrzucić Polskę z UE!

— apeluje Lech Wałęsa.

W środku pisma znajdujemy artykuł poświęcony byłemu liderowi „Solidarności”, w którym Wałęsa jest zresztą obficie cytowany.

Jestem już na drodze do wieczności, ale tak długo, jak długo będę miał siły, nie pozwolę na destrukcję Polski

— zapewnia były prezydent.

Dalej mamy standardowy zestaw zarzutów wobec rządzących w naszym kraju: a to, że Kaczyński niszczy reguły, prawo i konstytucję.

Jest niebezpieczny i nieodpowiedzialny!

— przestrzega Wałęsa.

W jednym z kolejnych fragmentów padają jednak mocne, stanowczo zbyt ostre słowa wymierzone już nie w Kaczyńskiego, ale w Polskę generalnie.

Nie lubię mówić przeciwko Polsce, ale nie mam wyboru. (…) Zabranie prawa głosu [Polsce] to za mała kara. Oni muszą wyrzucić kraj z UE

— ocenia Wałęsa.

To jego komentarz do sporu, jaki polski rząd prowadzi z Komisją Europejską i kilkoma instytucjami unijnymi. Zdaniem Wałęsy, jeśli „należy się do jakiegoś klubu”, to trzeba przestrzegać reguł gry.

Były prezydent mówi przy tym, że dużo zmieniło się od czasu, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej – z tego powodu czasem „gubi się w Gdańsku”. Jak ocenia Wałęsa, przyjście PiS do władzy spowodowane jest tym, że obóz III RP „zapomniał o ludziach

źródło: wpolityce.pl

fot: youtube

43 KOMENTARZE

 1. Robisz z siebie błazna. chyba ta wóda coś pił przy okrągłym stole z komuchami miesza ci w głowie.Nie zapłaciłeś podatku od Nobla.Bolek.

 2. Proponuję na rogatkach wszystkich miejscowości w Polsce wieszać takie napisy. ” Nie wpuszczamy Wałęsy „. I poszczuć go psami. Bydlę sprzedało POLSKĘ komuchom przy okrągłym stole.

  • Niektórzy zapomnieli że jeden z Kaczorów pił z Kiszczakiem również przy okrągłym stole 😂😂😂 ale taaak, przecież Kaczyński pił bo „JEGO PICIE BYŁO LEPSZE NIZ INNYCH” 😂😂😂

   • Kaczyńscy i wielu innych nie wołali o wzmocnienie lewej nogi jak i nie brali udziału w zamachu stanu na rząd Olszewskiego.udzke którzy zaufali tej gnidzie oddali życie w grudniu 1981 roku potem ta gnida wspaniałomyślnie „przebaczył” zbrodniarzom komunistycznym. Wysil się więc i napisz coś innego niż haselko przymitywa przyklejonego do nieniej prostackich memów.

   • I w taki sposób ludzie zapamiętają go nie jako „założyciela” Związków Zawodowych a szalonego staruszka któremu coś się poprzestawiało.

 3. ….wybór to ty miałeś !!!!!!….i wybrałeś……SB i donoszenie na tych, na których,, plecach”…….wjechałeś…. do HISTORII POLSKI !!!!!….. i historia Cię szybko …..ZWERYFIKOWAŁA !!!!!

 4. No i kto tu jest za wyjściem z UE… A mówią, że to PiS chce wyjść. Dziwni ludzie. Niby legenda a tak nam tyły robi.

 5. Jak smiesz ty komunistyczny parobku w ten sposob traktowac nasz kraj swoja ojczyzne .Nosisz w klapie Matke Boska ,a za kolnierzem diabla nosisz i ty dupku zoledny madz czelnosc obrazac swoj kraj I ludzi co w nim mieszkaja.Czys ty ze swoon fiutem na rozumiem sie zamienil?????.Komuchu!!!!

  • Musiał by z sobą zabrać tych od prezesa Kaczyńskiego, współpracowników SB i Piotrowicza itd itd. I samego prezesa, chłopina by sie zagubił, no i dobrze.

 6. Wałęsa juź całkiem zidiociał pozostało mu tylko się powiesić jak Lepper bo jak tego nie zrobi to ludzie go ubiją

 7. Ocenimy PiS po ich „dziele” ? lecz ten „…….” nie ma prawa już nigdy !!!! zabrać glosu w jakiejkolwiek publicznej lub Narodowej sprawie ! ty! pieprzony ZDRAJCO i SPRZEDAWCZYKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Miłosierdzie każe zostawić p.Wałęsę w spokoju. Niech spokojnie maszeruje do wieczności-jak mówi. I tyle. Dedykuję mu psalm 51. Odmówię w Jego imieniu.

 9. Tego się chyba nikt nie spodziewał po wałęsie, aż trudno uwierzyć że był Prezydentem tak Bohaterskiej Pięknej POLSK, a teraz JĄ gnoji. Poprostu Szok

 10. Nic dodać nic ująć niech tylko czyta i się modli by mu gorzej nie napisano. Traktorzysta z Popowa- Kujawsko pomorskie . Dziadem był i dziadem zdechnie

 11. Jako Polak wyrzekam się ścierwa które zwie się wałęsa….nigdy nie nazwę go moim rodakiem, pluję na niego i odrazą napawa mnie wszystko czego dotknął…zdychaj kundlu i niech po tobie nawet grób nie pozostanie.

 12. Bez uni bylibyśmy dalej bidolami bez perpektyw,bez rozwoju,bez dróg, bez inwestycji w małych miastach . Trzeba łapać to wszystko póki sie da i Polakom chce się pracować. Europa to nasz postęp i dostęp do dobr. Kropka

 13. Sprzedawca narodu wyrzadzil wiecej krzywd niz kto kolwiek. Najgorsze co zrobil to podloze dla PO. Dalej pewnie jest sponsorowany komunista zdrajca. Powinni takich ludzi wieszac publicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj