Witold Gadowski: Musimy wyrzucić z UE radykalnych imamów oraz zakończyć konflikt na Bliskim Wschodzie

gadowski.jpg

Gościem rozmowy „W punkt” był Witold Gadowski (dziennikarz śledczy, pisarz).

ZAMACH TERRORYSTYCZNY W LONDYNIE

Londyńska policja ujawniła tożsamość zamachowca, który wczoraj w centrum Londynu zabił 3 osoby a 29 ciężko ranił. To 52-letni Chalid Masud – brytyjczyk urodzony w hrabstwie Kent. Zamachowca zastrzeliła policja.

– To bardzo symptomatyczne. Jeśli zapytamy mieszkańca Europy o jego narodowość, najpierw powie nazwę swojego kraju (Polak, Niemiec, Francuz). Jeśli natomiast zapytamy o to samo wyznawcę Islamu, uzyskamy odpowiedź właśnie taką, że jest wyznawcą Islamu. To jest dla niego sprawa honorowa, pierwszorzędna i najważniejsza – mówił Witold Gadowski.

JAK ZAPOBIEGAĆ TERRORZYMOWI? NIE DA SIĘ!

Gość Ryszarda Gromadzkiego odniósł się również do zapobiegania ataków terrorysycznych w Europie. – Na dobra nie da się powtrzymać terrorystów, jest na to za późno a ostatnie zamachy nie mają żadnego powiązania ze strukturami terrorystycznymi. Poza tym tzw. Państwo Islamskie od razu, w ciemno bierze odpowiedzialność i przypisuje sobie zasługi chwaląc się, że to właśnie oni odpowiadają za śmierć „niewiernych”.

– Po pierwsze, musimy wyrzucić z Europy wszystkich radykalnych imamów, którzy sieją nienawiść i są zdolni do przeprowadzenia jakiegokolwiek ataku na ludność mieszkającą w państwach Unii Europejskiej. Po drugie, musimy zakończyć wojnę na Bliskim Wschodzie. To właśnie tamtejszy konflikt jest przyczyną ataków na Starym Kontynencie – mówił Gadowski.

USA, ROSJA, TURCJA

Dziennikarz odniósł się również do polityki Stanów Zjednoczonych Ameryki, która wpływa na wzrost liczby imigrantów w Europie. – USA, Rosja i Turcja to trzy państwa, które są odpowiedzialne za eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie. Jeśli te kraje nie zmienią swojej polityki, nie skończy się terroryzm w Europie. O ile Rosja i Turcja mają poważne powody do obaw, o tyle USA ich nie ma, ponieważ z łatwością może zamknąć granice i fala uchodźców do nich nie trafi. Prezydent Donald Tramp i jego politycy doskonale zdają sobie z tego sprawę – mówił gość Ryszarda Gromadzkiego.

KONFLIKT NIEUNIKNIONY

– Jesteśmy w obliczu inwazji milionów uchodźców. Ponad 13 mln opuściło Bliski Wschód w ciągu kilku ostatnich lat. Im gorzej jest u nich, tym gorzej będzie u nas, ponieważ Ci ludzie szukają w Europie schronienia ale są inaczej nastawieni kulturowo. Powstaje więc pewnego rodzaju konflikt kulturowy a to powoduje konflikt militarny.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ