Cejrowski ostro rozprawia się z Merkel: „Ta wielka baba, która pilnuje całej Europy, nie upilnowała Holandii”

Cejrowski.jpg
Wojciech Cejrowski na antenie Radia Wnet mówił na temat kryzysu w relacjach Turcji z Holandią. Jego zdaniem winna jest temu kanclerz Niemiec Angela Merkel. „Kto do tego wszystkiego doprowadził? Pani Merkel! Dała forsę Turcji bez żadnych gwarancji, a teraz weszła z konflikt z Turkami. Ta wielka baba, która pilnuje całej Europy nie upilnowała jakoś Holandii, która zabroniła ministrowi suwerennego kraju wjechać do własnej ambasady” – mówił na antenie Radia Wnet Wojciech Cejrowski.

„To nie jest żaden działacz demokratyczny, tylko kolejny kanclerz Niemiec jak Bismarck czy tam Adolf Hitler. Nie chodzi o zbrodnie, tylko o sposób zarządzania krajem, autorytarny sposób” – mówił Wojciech Cejrowski o kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

„Mamy z Turcją poważny konflikt dyplomatyczny. Dania się dołączyła do Holendrów, Szwecja popiera Holendrów, zamiast się z tymi Turkami dogadać. A efekt będzie taki, że Unia płaci 3 miliardy na ochranianie granicy, a Turcja może wziąć te trzy miliardy i granicy nie chronić. A Unia nie jest w stanie strzec naszych granic” – powiedział Cejrowski.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ