Jarosław Wałęsa: Mój ojciec jest bohaterem narodowym

fot: youtube
– Generał Kiszczak w latach 80. miał cały zespół ludzi, który podrabiał dokumenty na mojego ojca. Robił to idealny zespół, w perfekcyjny sposób – stwierdziła Jarosław Wałęsa na antenie TVN.

Jarosław Wałęsa podobnie jak jego ojciec Lech Wałęsa zaprzecza ekspertyzie grafologicznej IPN-u i mimo twardych dowodów nadal podkreśla, że jego ojciec nie był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie TW Bolek.

– Nie jestem w stałym kontakcie z moim ojcem, bo tak jak i on, nie lubię komunikować się na odległość – stwierdził Jarosław Wałęsa. – Tata na pewno ciężko to przeżywa. Wiedzieliśmy, że nastąpi kolejny etap rozliczania mojego ojca, ale nie sądziłem, że to się wydarzy w taki sposób – podkreślał syn Lecha Wałęsy.

– Generał Kiszczak w l.80 miał cały zespół ludzi, który podrabiał dokumenty na mojego ojca. Robił to idealny zespół, w perfekcyjny sposób. Kiedy dowiedziałem się o szafie Kiszczaka. One są oryginalne, przygotowane przez tamte władze. Ciężko dlatego jest nazywać fałszywkami. Taka instytucja jak IPN, która powinna chronić nasze dziedzictwo, potrafiła się tak skandalicznie zachować… – mówił Wałęsa.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

10 KOMENTARZE

 1. No pewnie że jest bohaterem narodowym sam się na niego mianował, więc to fakt niepodważalny. A poważnie to trochę skromności by sie obu przydało bo Bolek z pomagierami chcą stworzyć nową świecka tradycje.

 2. Taki ” bochater” , jak ty synku poszkodowany w wypadku doo którego doprowadziłeś swą brawurową jazdą na motorze. Widicznie nie stanąłeś pod bramą św. Piotra , skoro takie hipokryzje wygadujesz.

 3. A SKĄD ty chłoptasiu “wiesz” o jakimś “zespole ludzi”? Tatuś nie był Bolkiem? To KTO był tym Bolkiem?
  Bo to, że był Bolek, który donosił na stoczniowców – kolegów ze stoczni, to jest tak samo pewne jak słońce.
  Bo są tacy konkretni ludzie, na których ten Bolek donosił. I ci ludzie ponieśli konsekwencje donosów Bolka.
  A starszego braciszka Grzesia Lewandowskiego, to też “zespół ludzi Kiszczaka” spreparował?

 4. Niestety, świadectwa i dokumenty świadczą o tym, że jego bohaterstwo było mocno podejrzane, i że na miano bohatera nie zasłużył. A jego działalność po 1989 roku będzie, w większości, zaliczana jako działanie na szkodę Polski.
  Za jakieś 50 lat będzie w encyklopediach wspominany w krótkich, kilkuzdaniowych notkach biograficznych, z niekorzystną dla niego oceną. Jego nazwisko dla większości Polaków będzie nieznane.
  Najgorsze jest to, że stale się pogrąża – jego obecna działalność na pewno nie wpłynie na poprawę oceny jego osoby.
  Powinien się całkowicie wycofać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ