Dworczyk komentuje ustalenia „wSieci” ws. Caracali: „Są kolejnym potwierdzeniem, że ta sprawa powinna zostać niezwłocznie wyjaśniona”

caracale.jpeg

Wokół postępowania mającego na celu wyłonienie śmigłowca wielozadaniowego dla wojska polskiego, który prowadził rząd Platformy Obywatelskiej jest bardzo wiele niejasności- powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Michał Dworczyk. Wiceminister obrony narodowej odniósł się w ten sposób do ujawnienia przez tygodnik „wSieci” informacji, że wojskowi ostrzegali MON za rządów PO, iż zakup Caracali będzie niekorzystny dla polskiej armii.

Dworczyk przypomniał, że z powodu tych niejasności prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo, a Centralne Biuro Antykorupcyjne postępowanie sprawdzające. Jego zdaniem obecne działania polityków PO mają na celu odwrócenie uwagi od rzeczywistych problemów związanych z postępowaniem prowadzonym w kwestii wyłonienia śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii przez rząd PO i ówczesne kierownictwo MON.

Informacje podane przez tygodnik „wSieci” są kolejnym potwierdzeniem, że ta sprawa powinna zostać niezwłocznie wyjaśniona. Jest to również kolejny dowód na to, że Platforma Obywatelska obecną awanturą związaną z dr. Berczyńskim stara się odwrócić uwagę od nieprawidłowościami w trakcie postępowania zrealizowanego w czasach rządów PO – PSL

—podkreślił minister.

Mnie to tylko utwierdza w przekonaniu, że jest poważny problem, który mam nadzieję zostanie przez prokuraturę i sąd wyjaśniony

—dodał Dworczyk.

źródło: wpolityce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj