Lichocka: Polacy są oszukiwani. Ciągle gra się na ich emocjach, a nie podaje informacje, z których mogliby wyciągnąć wnioski

Lichocka.jpg
– Przy tej okazji swoistego jazgotu i szantażu emocjonalnego, że „Polska nie chce przyjmować uchodźców”, no nie – znakomita większość tych, którzy są teraz w Europie to imigranci ekonomiczni. Polska nie odwraca się od uchodźców z Syrii, pomagamy tam, w postaci leków, organizacji charytatywnej, odbudowywania domów w Syrii, poprzez wzmacnianie granic w Syrii, pomagamy finansowo – mówiła w Telewizji Republika poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gościem „Wolnych Głosów Wieczorem” była Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Często spotykam się z Polakami i oni są za mało informowani o tym, co dzieje się w ich kraju

Od przyszłego piątku w Telewizji Republika ma ruszyć program dotyczący tego, co robi rząd, a o czym milczą media.

– Być może od przyszłego tygodnia uda nam się wystartować. Przyjęłam zaproszenie do regularnego uczestniczenia w tym programie. Chodzi o to, żeby informować o tym, co robi rząd PiS, co robi prezydent, a co jest pomijane przez media komercyjne, chaos i zgiełk informacyjny – wyjaśniła Joanna Lichocka. – Często spotykam się z Polakami i oni są za mało informowani o tym, co dzieje się w ich kraju. Czasem jest to spowodowane celowym pomijaniem, zakłamywaniem, a z drugiej strony przez partie opozycyjne, które nie chcą, żeby się pewne informacje przebiły i wymyślają tematy zastępcze. W tym tygodniu był to sędzia Morawski, wcześniej – pani konsul honorowa. Dobrze byłoby, gdyby raz na tydzień był taki kącik, który wydobywa wszystkie te tematy, które są pod przykryciem. W każdy piątek o tej porze będzie pojawiało się, co robi rząd, a co jest przykrywane przez media postkomunistyczne – dodała.

Swego czasu wiadome media informowały, że „pod rządami PiS Polska zmierza do katastrofy i ona nastąpi od razu”. – Teraz wiele tych samych mediów wycofuje się rakiem z wieszczenia tej katastrofy gospodarczej – zaważył Marcin Bąk. – Mam wrażenie, że media, które kibicują opozycji, nie podają tych informacji. Jakieś zbrodnie, jakieś wypadki, pobite dziecko – to są wypełniacze, które nie są informacjami dotyczącymi spraw kraju, a są wywindowane do takich informacji, żeby zapchać te, które są ważne – wytłumaczyła Lichocka.

500 zł się nie skończy będzie, dopóki PiS będzie rządził

Mówiąc o programie „Rodzina 500 plus”, poseł PiS zauważyła, że „na początku ten program chcieli zniszczyć, buntować Polaków, którzy mają tylko jedno dziecko, mimo że od początku było powiedziane, ze ten program ma wywołać efekt demograficzny”. – PO mówiła, że to katastrofa dla budżetu, mówili, że przepijają, albo jak to możliwe, że jeżeli matka nie pracuje to jak ma dostawać 500 zł? Tych 500 zł nie dostaje matka, a dziecko. To szczucie im się na szczęście nie udaje. Spotkałam w Żywcu rodzinę, która ma 15 dzieci i przyszli podziękować PiS, bo to inne życie. Że już nie prześladują ich komornicy, że mogą razem ze swoimi dziećmi godnie żyć. To był dla mnie bardzo wzruszający moment, bo była to weryfikacja tego, co robi rząd PiS – mówiła Lichocka

Zauważyła, że „opozycja robi szeptankę, że >>no teraz jest, może będzie w przyszłym tygodniu, ale zabraknie tych pieniędzy<<„. – Proszę się nie dać nabrać na tę propagandę opozycji, pieniędzy na „500 plus nie zabraknie”. 500 zł się nie skończy będzie, dopóki PiS będzie rządził – mówiła.

Polska nie odwraca się od uchodźców z Syrii

Odnosząc się do sprawy przyjmowania imigrantów, Joanna Lichocka zauważyła, że „na szczęście Beata Szydło jest bardzo konsekwentna w tym, co robi”. – Przy tej okazji swoistego jazgotu i szantażu emocjonalnego, że „Polska nie chce przyjmować uchodźców”, no nie – znakomita większość tych, którzy są teraz w Europie to imigranci ekonomiczni. Polska nie odwraca się od uchodźców z Syrii, pomagamy tam, w postaci leków, organizacji charytatywnej, odbudowywania domów w Syrii, poprzez wzmacnianie granic w Syrii, pomagamy finansowo – wyjaśniła.

– Polacy są oszukiwani. Ciągle gra się na ich emocjach, a nie podaje informacje, z których mogliby wyciągnąć wnioski – oceniła poseł.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ