Lichocka: Listy uchodźców są tworzone we Włoszech i Grecji. Żaden inny kraj nie ma na nie wpływu

Lichocka.jpg
– Ewa Kopacz i cała Platforma Obywatelska, mówiąca o “obowiązku przyjmowania uchodźców” mija się z prawdą – mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości na antenie Telewizji Republika.

W nowym programie Telewizji Republika “Pod przykryciem” Marcin Bąk będzie rozmawiał z Joanną Lichocką o realnych zmianach przeprowadzanych przez rząd i o oporze ze strony przeróżnych grup wpływu. W dzisiejszym odcinku programu rozmówcy poruszyli m.in. temat obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz sprawę “nakazu przyjmowania uchodźców”.

OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W minionym tygodniu rząd premier Beaty Szydło zaakceptował program przygotowany przez ministerstwo kultury. Jego nazwa brzmi “Niepodległa”.

W bardzo wielkim skrócie, jest to program który ma wciągnąć nas wszystkich – obywateli – w huczne obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Rząd przeznaczy na te wydarzenia 210 mln. zł, ale oczywiście nie mówimy tu wyłącznie o 2018. Pierwsze wydatki nastąpią w tym roku a całość zakończy się w 2021 roku.

TRZY PŁASZYCZNY

Pierwsza to projekty upamiętniające. Chodzi o angażowanie się wszystkich instytucji pańswowych, stowarzyszeń lokalnych i ogólnopolskich oraz fundacji. Ważne jest to, aby Ci ludzie, dzięki swojej kreatywności wskazali nam kierunek, w którym mamy iść. To ma być święto wszystkich polaków.

Drugi to upowszechnienie wizerunku Polski za granicą. Mowa o inicjatywach międzynarodowych, takich jak polsko-francuskie czy polsko-kanadyjskie. Przecież 100 lecie odzyskania niepodległości nie było tylko wydarzeniem godnym uwagi przez obywateli mieszkających na terenie naszego kraju, ale również poza nimi.

Ostatnia płaszczyzna to współtworzenie obchodów przez wszystkich polaków. Inicjatywa obywatelska jest tu najważniejsza. My – wszyscy Polacy – mamy wymyśleć jak w naszych miejscowościach czy lokalnych środowiskach uświetnić te obchody. Będą na to finanse, bo rząd to to zadba. Jeśli więc ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł – śmiało. Można zgłaszać inscenizacje, koncerty, widowiska i wiele innych rzeczy.

UE NAKAZUJE PRZYJMOWANIE UCHODŹCÓW.

Ewa Kopacz i cała Platforma Obywatelska, mówiąca o “obowiązku przyjmowania uchodźców” mija się z prawdą. Każde państwo członkowskie Unii Europejskiej ma prawo odmówić tzw. odgórnie narzuconych działań, jeśli te – w opinii rządzących – zagrażają bezpieczeństwu obywateli. Rząd premier Szydło z takiego prawa właśnie skorzystał i będzie korzystał.

Pojawił się też mit na temat rzekomego wyboru rodzin lub nawet możliwości przyjecia samych kobiet czy dzieci. Listy uchodźców oraz ich lokacji są tworzone we Włoszech i Grecji. Żaden inny kraj nie ma wpływu na owe listy. Te rodziny są również “kontrolowane” – mówię w cudysłowie, ponieważ w wyniku działań naszej kontroli, żadna ze wskazanych przez służby ochrony obcych krajów osób nie spełniała wymogów naszego bezpieczeństwa. 

Weryfikacja uchodźców przez inne kraje jest żadna! Nasze kontrole tego dowiodły, ponieważ niektóre “sprawdzone” osoby posiadały po kilka paszportów a ich tożsamość pozostawiała wiele do życzenia.

KOLEJNY PROGRAM Z UDZIAŁEM POSEŁ JOANNY LICHOCKIEJ W PRZYSZŁY PIĄTEK O 20:00. 

Poruszymy m.in. temat reformy sądownictwa, która sprawi, że nasz wymiar sprawiedliwości wreszcie będzie nowoczesny i faktycznie sprawiedliwy dla obywateli, nie skorumpowany i niebezpieczny.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ