Gowin: Nie było po 1989 roku tak dobrego porozumienia, jak współpraca trzech partii Zjednoczonej Prawicy

fot: twitter
– To nie znaczy, że nie ma różnic i napięć, ale my potrafimy stworzyć coś w rodzaju katedry gotyckiej, gdzie harmonię buduje się poprzez napięcia i poprzez takie napięcia, twórczą rozmowę zbudowaliśmy program i realizujemy program głębokiej przebudowy Polski – mówił podczas kongresu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

– Nie było po 1989 roku tak dobrego, przyjaznego porozumienia, jak współpraca trzech partii Zjednoczonej Prawicy i za to wam wszystkim dziękuję. To nie znaczy, że nie ma różnic i napięć, ale my potrafimy stworzyć coś w rodzaju katedry gotyckiej, gdzie harmonię buduje się poprzez napięcia i poprzez takie napięcia, twórczą rozmowę zbudowaliśmy program i realizujemy program głębokiej przebudowy Polski – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin.

Wskazał również, że mimo tego, że wielu zarzuca Donaldowi Trumpowi cięty język, prezydent Stanów Zjednoczonych nigdy nie zaatakował swojego kraju. Przypomniał, że jest drugi Donald – Tusk – który przeinaczając słowa premier Beaty Szydło, takiego ataku się dopuścił.

– Bilans naszych działań jest zdecydowanie pozytywny i Polacy to dostrzegają (…) “40 plus” to cel, który powinniśmy sobie postawić – mówił.

– Musimy pamiętać, że Polska jest jedna i że rządzimy zarówno w imieniu tych, którzy na nas głosowali, jak i w imieniu tych, którzy są naszymi oponentami – powiedział. – Będziemy działać dla dobra wszystkich Polaków i to jest jasna deklaracja, która tutaj musi wybrzmieć

Gowin zaznaczył, że teraz “pora na solidarność z przedsiębiorcami”. – Mam na myśli zwłaszcza mikroprzedsiębiorców – wskazał.

– Ustaliliśmy, że podejmiemy starania, aby w przyszłorocznym budżecie znaleźć dodatkowy 1 mld zł na naukę – mówił. Wicepremier poinformował też, że Polska Razem przygotowała projekt korekty ubiegłorocznej ustawy o wstrzymaniu nieruchomości – chodzi o tzw. ustawę o ziemi.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ