Waldemar Bednarz: Śląsk w promocji

waldemar.jpg

Sama decyzja podjęta przez prezydenta Wrocławia o reprywatyzacji Śląska Wrocław jest słuszna. Na pewno skorzystają na niej wrocławianie, kibice, klub piłkarski i sam inwestor.  Pan Ślak wydaje się być osobą poważną.  Długotrwały proces sprzedaży będzie miał w końcu szczęśliwy finał, ale i w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu.

Rok temu, a dokładniej  w  maju 2016r. prezydent Dutkiewicz zdecydował o objęciu 6 000 akcji WKS Śląska za 6 mln zł, czyli po  1000 zł za sztukę.  Na samych tych akcjach w przeciągu 1 roku Wrocław poniósł  ogromnych rozmiarów stratę w kwocie ponad 5 mln zł. Jestem ciekaw, jak do tej kwestii odnoszą się służby kontrolne Urzędu Miasta. Jestem, przekonany, że i wymiar sprawiedliwości powinien z urzędu zająć się wspomnianą kwestią – horrendalnymi stratami na tej jednej transakcji.

Obecnie Wrocław posiada  54 proc. udział w  WKS Śląsk, za które otrzyma 3 mln zł od nowego inwestora.

Po odjęciu kosztów związanych z tą transakcją (pewnie to nie wszystko!):

  • Wycena spółki „WKS Śląsk” S.A. – 50 tys. netto,
  • Memorandum Informacyjne – 40 tys. netto,
  • Doradztwo przy sprzedaży – 500 tys. netto,
    otrzyma na czysto około 2,3 mln zł.

Warto przypomnieć,  że parę lat temu Wrocławskie Konsorcjum Sportowe (czyli trzech wrocławskich biznesmenów ) objęło za 4 mln zł akcje  Śląska, które teraz dają  46 proc. głosów. Wątpię, aby Panowie zamierzali tę swój udział odsprzedać taniej.

Także przy ogólnym aplauzie z pewnością ktoś, (czyli Gmina Wrocław) może czuć pewien niesmak. Kupić drogo, sprzedać tanio -każdy potrafi.  Promocja na wrocławskie aktywa trwa!

Waldemar Bednarz (Kukiz’15)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ