Fanaberie Gretkowskiej – atakuje katolików i staje się kobiecym wydaniem nadwornego ateisty Pieczyńskiego

Pani Manuela Gretkowska, kiedyś – dawno temu – stojąca po stronie idei Frondy – dziś zwolenniczka zabijania dzieci nienarodzonych, znowu pokazała, że dla nich (lewicy, liberałów, byłego mainstreamu) obrażanie katolików i chrześcijan to standard. Oczywiście przez myśl Gretkowskiej nie przejdzie by uderzyć w jakikolwiek sposób np. w Żyda czy muzułmanina.

Pisarka – choć jej książki są niestety w tragicznym stanie intelektualnym – postanowiła na fali radia zwalczającego polskie średniowiecze czyli TOK FM skomentować bardzo niesmaczną (nawet dla zwolenników zabijania dzieci) okładkę  “Wysokich Obcasów” z hasłem “Aborcja jest ok”.

Gretkowska mówi:

 – To, co w Europie jest absolutnie normalne, u nas zawłaszczone w społeczne ramy. Nie rozumiem tego zamieszania. To jeden z najważniejszych reportaży, które powstały w Polsce od dawna.

I dalej dowodzi swoim intelektualnym zacięciem:

– Nie oburza mnie różowy kolor, brokat i aborcja. Oburzają sutanny o kroju czarnych ciążowych sukienek, noszone przez księży mianujących się władcami kobiecych sumień. Narzucono nam sposób myślenia Kościoła. Rozumiem, że dla kogoś komórka jajowa z plemnikiem jest życiem. I ma do tego absolutnie prawo. Natomiast przemocą jest narzucanie prawa religijnego ludziom, które myślą naukowo albo są ateistami. 

W Polsce objawiła się kobieca wersja pana Pieczyńskiego! Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Ale przejdźmy do dalszych wynaturzeń Gretkowskiej:

– To, co w Europie jest absolutnie normalne, u nas zawłaszczono w społeczne i kościelne ramy. Aborcja stała się elementem religijnym, a kobieta jest tabernakulum chodzącym na dwóch nogach. I jeżeli usunie ciążę, dokonuje nie tylko złamania prawa, ale też blasfemii. 

Co ciekawe, Pani Gretkowska jakby żyła na innej planecie i mówi, że  “prawo Rady Europejskiej mówi o prawach rozrodczych i jednym z nich jest prawo do przerwania ciąży. Zachód i cywilizacja to nie tylko centra handlowe”. Zapomina przy tym, że mieszka w Polsce, jak mieszka, i obowiązuje ją prawo nie europejskie a polskie. Dlatego udowadnianie na siłę wszem i wobec, że to co w Europie obowiązujące – w niektórych krajach, nie wszystkich – to obowiązuje wszędzie. Ten specjalny trik ma pokazać, że Polska łamie i gwałci europejskie wartości.

Ale Gretkowskiej mało i dalej ubliża osobom wierzącym:

– Bo czym jest antykoncepcja: farmakologiczna czy mechaniczna? Powoduje, że duch święty nie zadziała. Aborcja też powoduje, że abortujemy Ducha Świętego (…) Doszliśmy do etapu, że samo powiedzenie: chcę przerwać ciążę, jest morderstwem. Przyjęliśmy język przemocy.”.

Lekarstwem na Gretkowską jest post. Mówię serio. Każdy z nas powinien zatroszczyć się o zbawienie Pani Manueli i w te kolejne dni Wielkiego Postu po prostu pomodlić się za Nią. A może Duch Święty, któremu tak ubliża zadziała w niej cuda!

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ