Dariusz Szumiło: Koronawirus to tylko mocniejsza grypa

Pakiet alertowy obostrzeń od 1 grudnia, to nowy scenariusz walki z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj informację, która wymusi na przedsiębiorcach ustalenie wewnętrzynych regulaminów, które pozwolą na sprawdzanie paszportów covidowych.

Minister Adam Niedzielski zapewnia, że obostrzenia będą obowiązywały do 17 grudnia. W tym czasie będą wzmożone kontrole. W przypadku przekroczenia jakichkolwiek norm przedsiębiorcy, w tym proboszczowie będą surowo karani. Wkrótce pojawi się stosowny zapis w ustawie.

Co zmieni się od 1 grudnia? Krajowe ograniczenia, jak mówił minister Niedzielski dotyczą kościołów, gastronomii, hoteli, kultury i sportu, tutaj ma być 50 proc. obłożenia. Z kolei zgromadzenia w obiekcie zamkniętym – do 100 osób. Poza obiektami do 250 osób. Zmniejsza liczba osób na m², teraz na 15m² będzie mogła przebywać jedna osoba. Weryfikacja szczepień należy do przedsiębiorców i organizatorów wydarzeń.

Nadto w dniach 1-17 grudnia odwołano loty do krajów najwyższego ryzyka (Botswana Suazi, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe).

Dariusz Szumiło z Konfederacji uważa, że segregacja sanitarna jest zła, zgony nadmiarowe wynikają z fatalnego funkcjonowania Służby Zdrowia, a koronawirus to tylko mocniejsza grypa.

Według nas tej pandemii nie ma. To tylko trochę mocniejsza grypa. Całe szczęście, jak na razie nie udało się zorganizować koalicji covidowej, czyli prawie wszystkich sił z wyjątkiem Konfederacji po to, żeby wprowadzić segregację sanitarną, którą jako Konfederacja gwałtownie, drastycznie i cały czas będziemy się sprzeciwiać.

Źródło: MZ: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj