Europoseł Anna Zalewska: Ceny z tzw. ETS-u wynikają ze spekulacji

EP Plenary session - Presentation of the Fit for 55 package after the publication of the IPCC report

Europejska lewicowa większość z premedytają dąży do inflacji a to oznacza zniewolenie i zubożenie społeczeństwa. Poprzez totalitaryzm klimatyczny mamy sztucznie wywołane kryzysy. Niektóre zostały wprowadzane dwa lata temu. Wszystkie łączy pandemia. Polsce przypadł min. kryzys migracyjny. Aż trudno uwierzyć, że komunizm wraca i dzieje się to na naszych oczach.

Prof. Klauss Schwab autor książki pt. „Wielki reset” uznał normalny świat za bezwartościowy. Jego nowy ład, za pieniądze wyciągane od ludzi, realizowany jest na całym świecie. Schwab mówi o wirusie z Wuhan jak o sprzyjającym zmianom wydarzeniu, które jest „ograniczone tylko wyobraźnią” a definiuje tak: „nadchodzą radykalne zmiany o takim skutku, że niektórzy eksperci mówią o erze „przed koronawirusem” (BC) i „po koronawirusie” (AC)”. Autor Resetu zapewnia czytelników, że nowe technologie czwartej rewolucji przemysłowej pozwolą ludziom lepiej żyć. Transhumanizm jest częścią tego scenariusza, tak samo jak walka ze zmianami klimatycznymi.

Coraz wyższe podatki, rosnące ceny wszystkich produktów i wprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego to najkrótsza i najprostsza metoda wytłumaczenia człowiekowi, że wszystkie ograniczenia muszą być wprowadzone dla dobra ludzkości, inaczej świat nie poradzi sobie ze zmianami klimatycznymi. Eurokraci handlują życiem i zdrowiem ludzi.

Europoseł Anna Zalewska o pakiecie Fit for 55 mówi, że powinien być wrzucony do kosza, bo „wróży on absolutną biedę całej Unii Europejskiej”, zaś ceny ETS (unijny system handlu uprawnieniami) wynikają ze spekulacji. Funkcjonariusze unijni nie przejmują się wzrastającą inflacją w krajach członkowskich. Nawet Europejski Centralny bank udaje, że nie ma inflacji.

Obok Fit for 55 mamy ukończoną nitkę Nord Stream 2 i niby problemy z certyfikacją, które natychmiast wywindowały ceny paliwa. Europoseł Zalewska mówi o geopolityce i bezreflesyjnej zgodzie lewackich urzędników na powszechną drożyznę.

Ceny energii, ceny gazu, tu zabawa niemiecko-rosyjska to powoduje przy budowie Nord Stream 2, obywatele się o to upomną, dlatego że oni nie wytrzymają już większych podwyżek. Ja nie mówię o Polsce, Polska jest tutaj w średniej, natomiast ogromne straty są np. w Hiszpanii, gdzie bezrobocie przy tym wśród młodych sięga prawie 50 procent. Proszę sobie wyobrazić, że za miesiąc, dwa, kiedy nie będzie zmian, kiedy nie będzie różnego rodzaju tarczy, bo rzeczywiście niektóre kraje postępują tak jak Polska, czyli budują różnego rodzaju wsparcie dla swoich obywateli, ale jest ograniczona możliwość budżetu każdego państwa. Nie może być tak, że kraje członkowskie będą te koszty dla widzimisię Fransa Timmermansa, czy po prostu dla spekulacji, bo te ceny z tzw. ETS-u wynikają ze spekulacji, a mają być w ETS-ie, już jest, lotnictwo, żegluga morska, samochody osobowe i budownictwo. Nie ma takiej możliwości, żeby się na to zgodzić i obywatele coraz częściej to mówią, przynajmniej tak słyszymy od kolegów eurodeputowanych.

Źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj