Tusk stanie przed sądem!

fot: youtube.com

Donald Tusk otrzymał wezwanie do sądu, będzie zeznawał w charakterze świadka w procesie Tomasza Arabskiego. Rozprawa, na którą został wezwany przewodniczący Rady Europejskiej, odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia.

Rozprawa zaplanowana jest na  poniedziałek na godzinę 10:00 – Termin rozprawy na obecną chwilę pozostaje aktualny – oświadczyła sekcja prasowa warszawskiego sądu okręgowego.

Proces Arabskiego oraz czterech innych urzędników, który został zainicjowany prywatnym aktem oskarżenia -rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Warszawie w marcu 2016 r.

Poza byłym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007-2013 oskarżonych jest także dwóch urzędników pracujących w kancelarii premiera – Monika B. oraz Miłosław K., a także dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie – Justyna G. oraz Grzegorz C.

Oskarżonym grozi do 3 lat więzienia.

We wrześniu w imieniu oskarżycieli prywatnych mec. Anna Mazur poinformowała, że wnosi o wezwanie byłego premiera Donalda Tuska na rozprawę “wobec rozbieżności w zeznaniach” . Oceniła, że powinien on mieć wiedzę o działaniach Arabskiego w całej sprawie.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ